Our Gallery

Contact Info

27 Division St, New York, NY 10002, USA

+1 (044) 123 456 789

info@example.com

Regulamin usługi dostępu do siłowni fitnesscube.pl

ROZDZIAŁ I: POSTANOWIENIA WSTĘPNE

§ 1.
Postanowienia ogólne
1. Regulamin usługi udostępnienia do korzystania Siłowni i świadczenia usług drogą elektroniczną (dalej: ”Regulamin”) określa zasady zawierania umów pomiędzy Operatorem a Użytkownikiem, w tym prawa i obowiązki Stron, zakres odpowiedzialności Stron i inne warunki umów, których przedmiotem będzie świadczenie usług opisanych w Regulaminie.
2. Integralną część Regulaminu stanowi Polityka prywatności, regulująca kwestie związane z ochroną danych osobowych.

§ 2.
Definicje
Użyte w Regulaminie pojęcia oznaczają, co następuje:
1) Aplikacja — serwis internetowy znajdujący się pod adresem www.fitnescube.pl, za pomocą którego Użytkownik może dokonać rezerwacji Siłowni w wybranym przez siebie terminie, w miarę dostępności Siłowni w danym terminie;
2) Cennik — każda informacja, w której Operator określa warunki i wysokość opłat, a także innych należności. Zmiana cennika nie oznacza zmiany Regulaminu. Cennik jest dostępny w Aplikacji;
3) Czas treningu — czas, na jaki Operator pozostawia do dyspozycji Użytkownika Siłownię do korzystania w celu przeprowadzenia treningu. Czas ten stanowi 1 godzinę zegarową lub jej wielokrotność;
4) Dni robocze — przez „dni robocze” należy rozumieć dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy;
5) Godziny robocze — godziny od 8.00 do 17.00 w dni robocze;
6) k.c. —ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. — Kodeks cywilny;
7) koszty naprawy Siłowni — nakłady pieniężne, jakie poniesie Operator w związku z koniecznością naprawy Siłowni (w tym jej wyposażenia) po skorzystaniu z Siłowni w ramach rezerwacji dokonanej przez Użytkownika;
8) Operator: — Natalia Wróbel – TRENER PERSONALNY
Ul. Sokola 2/23 44-240 Żory
NIP: 6511709441 REGON:520178741
9) Opłata za udostępnienie — opłata należna Operatorowi za każdą godzinę zegarową pozostawienia do dyspozycji Użytkownika Siłowni (bez względu na to czy w tym czasie będzie z niej korzystał Użytkownik, osoba towarzysząca Użytkownikowi lub jakakolwiek osoba, której unikalny kod dostępu do Siłowni udostępni Użytkownik, czy Siłownia w tym czasie nie będzie wykorzystywana przez ww. podmioty);

10) Przedsiębiorca na prawach konsumenta (PNPK) —przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, chce zawrzeć Umowę z Operatorem bezpośrednio związaną z jego działalnością gospodarczą, a jednocześnie Umowa nie ma dla niego charakteru zawodowego;
11) Siłownia — pomieszczenie wyposażone w sprzęt do ćwiczeń fizycznych i inne wyposażenie, do którego dostęp można uzyskać po wprowadzeniu unikalnego kodu dostępu, które jest odpłatnie udostępniane Użytkownikowi za pośrednictwem Aplikacji;
12) Strony — przez „Strony” należy rozumieć Operatora oraz Użytkownika;
13) Umowa — umowa zawarta pomiędzy Operatorem i Użytkownikiem na odległość, przedmiotem której jest pozostawienie do dyspozycji Użytkownika za opłatą Siłowni w terminie określonym przez Użytkownika;
14) Umowa o Usługi Elektroniczne — umowa o świadczenie Usług Elektronicznych zawarta pomiędzy Operatorem i Użytkownikiem, której szczegółowa treść zależy od zakresu Usług Elektronicznych wybranych przez Użytkownika;
15) Usługa Elektroniczna — usługa świadczona drogą elektroniczną przez Operatora na rzecz Użytkownika, polegająca w szczególności na:
a) udostępnieniu Aplikacji do korzystania;
b) umożliwieniu dokonania rezerwacji Siłowni za pomocą Aplikacji.
16) Użytkownik —osoba fizyczna, która ukończyła 18 rok życia, osoba prawna albo jednostka organizacyjna posiadająca zdolność prawną, która zawiera umowy regulowane niniejszym Regulaminem z Operatorem.

§ 3.
Oświadczenia
1. Operator oświadcza, że:
a) posiada prawa do Siłowni i może nią dysponować na potrzeby zawierania Umowy;
b) dokłada starań, aby Siłownia była wolna od wad fizycznych, ale z uwagi na profil działalności nie jest w stanie zapewnić w każdej sytuacji, że Siłownia zawsze będzie wolna od wad, np. na skutek niewłaściwej eksploatacji przez innych użytkowników niż Użytkownik.
2. Użytkownik oświadcza, że:
a) w momencie zawierania Umowy zobowiązuje się posiadać wystarczające środki pieniężne na potrzeby zapłaty Operatorowi za udostępnienie Siłowni;
b) będzie wykonywał Umowę lub Umowę o Usługi Elektroniczne w sposób rzetelny, w szczególności w zakresie sposobu korzystania z Siłowni, zwrotu Siłowni i regulowania należności na rzecz Operatora.

ROZDZIAŁ II: PRZEDMIOT I ZAWARCIE UMÓW

§ 4.
Przedmiot umów
1. Umowa pomiędzy Operatorem a Użytkownikiem może obejmować:
a) Umowę — w odniesieniu do udostępniania Użytkownikowi Siłowni do korzystania;
b) Umowę o Usługi Elektroniczne — w odniesieniu do świadczenia Usług Elektronicznych w ramach Aplikacji.
2. W ramach Umowy Operator zobowiązuje się oddać Użytkownikowi do korzystania Siłownię na określony przez Użytkownika Czas treningu, a Użytkownik zobowiązuje się zapłacić Operatorowi Opłatę za udostępnienie i wykorzystywać Siłownię zgodnie z warunkami określonymi w Regulaminie.
3. W ramach Umowy o Usługi Elektroniczne Operator zobowiązuje się do świadczenia ustalonych Usług Elektronicznych na rzecz Użytkownika, a Użytkownik zobowiązuje się do korzystania z Usług Elektronicznych zgodnie z przeznaczeniem i na zasadach przewidzianych w Regulaminie.

§ 5.
Zawarcie umów — postanowienia ogólne
1. Przed skorzystaniem z Aplikacji Użytkownik jest zobowiązany zapoznać się z informacjami Operatora na temat zasad korzystania z Usług Elektronicznych oraz Siłowni, w tym udostępnionym Cennikiem, postanowieniami Regulaminu, wymaganiami technicznymi i innymi warunkami.
2. Każdy Użytkownik przed zawarciem umów regulowanych Regulaminem ma zapewnioną nieodpłatną możliwość zapoznania się z treścią Regulaminu w sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie jego treści za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się Użytkownik, lub przy użyciu innych środków.
3. Użytkownik jest związany postanowieniami Regulaminu, jeżeli został mu udostępniony w sposób opisany w ust. 2.
4. Na potrzeby skorzystania z Siłowni, a wcześniej dokonania jej rezerwacji konieczne jest:
a) potwierdzenie zapoznania się z niniejszym Regulaminem;
b) dokonanie wyboru terminu, w którym Użytkownik preferowałby korzystać z Siłowni;
c) wniesienie Opłaty za udostępnienie Siłowni z góry, przed zawarciem Umowy,
d) zawarcie Umowy.
5. Umowa o Usługi Elektroniczne zostaje zawarta z chwilą akceptacji Regulaminu przez Użytkownika.
6. Umowa zostaje zawarta z chwilą otrzymania przez Operatora informacji o wniesieniu przez Użytkownika Opłaty za udostępnienie.
7. Operator jest uprawniony do odmowy zawarcia kolejnej Umowy w sytuacji, gdy Użytkownik pozostaje w opóźnieniu z zapłatą jakichkolwiek należności z tytułu poprzednich Umów, jak również w przypadku, gdy Użytkownik naruszał Regulamin przy wykonywaniu poprzednich Umów.

ROZDZIAŁ III: KORZYSTANIE Z APLIKACJI

§ 6.
Wymagania techniczne dotyczące Aplikacji
1. Przed zawarciem Umowy o Usługi Elektroniczne Użytkownik jest zobowiązany sprawdzić, czy spełnia minimalne wymagania techniczne potrzebne do korzystania z Aplikacji, o których mowa w ust. 2.
2. Do korzystania z Aplikacji wymagane są co najmniej:
a) stały dostęp do Internetu;
b) zainstalowana w systemie operacyjnym urządzenia (smartfony, tablety, komputery) przeglądarka internetowa: Internet Explorer, Google Chrome, Safari, Opera oraz Microsoft Edge, Mozilla Firefox. Każda przeglądarka powinna mieć włączoną obsługę JavaScript, CSS, HTML5 oraz opcję „cookies”.
3. Jeżeli na potrzeby korzystania z Aplikacji lub jej poszczególnych funkcjonalności konieczne będzie spełnienie przez Użytkownika dodatkowych wymagań technicznych, innych niż wskazane w ust. 2, Operator poinformuje o tym Użytkownika przed rozpoczęciem korzystania z Aplikacji.
4. Operator informuje, że korzystanie z Aplikacji w sposób niezakłócony jest możliwe wyłącznie w ramach zaktualizowanego oprogramowania na urządzeniu Użytkownika. W przypadku zaniechania przez Użytkownika tego obowiązku Operator nie jest w stanie zagwarantować, że Aplikacja będzie funkcjonowała prawidłowo.
5. Operator nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość działania Aplikacji na urządzeniach Użytkownika, jeżeli wadliwe działanie Aplikacji wynika wyłącznie z przyczyn leżących po stronie Użytkownika w związku z niespełnieniem przez niego wymagań technicznych, o których mowa w ust. 2-4, w szczególności w postaci użycia niewłaściwego urządzenia, niewłaściwej przeglądarki, błędnej konfiguracji lub innych przyczyn technicznych leżących po stronie Użytkownika.

§ 7.
Charakter, przeznaczenie i rozwój Aplikacji
1. Aplikacja została stworzona przede wszystkim w celu umożliwienia Użytkownikom dokonywania rezerwacji Siłowni. W związku z tym Aplikacja ma charakter pomocniczy w odniesieniu do głównego celu, jakim jest rezerwacja Siłowni i uregulowanie zasad korzystania z Siłowni.
2. Aplikacja umożliwia Użytkownikom między innymi:
a) dokonywanie rezerwacji Siłowni, w terminie ustalonym z Operatorem,
b) dokonywanie zapłaty Opłaty za udostępnienie Siłowni,
c) zgłaszanie błędów i usterek związanych z Aplikacją.
3. Operator dostarcza Aplikację w modelu „as is”, co Użytkownik akceptuje. Operator nie daje żadnych gwarancji, że Aplikacja będzie w pełni odpowiadała wszystkim potrzebom Użytkownika. Operator jest zobowiązany dostarczyć Aplikację i Usługi Elektroniczne zgodne z Regulaminem.
4. Z uwagi, że Aplikacja stanowi oryginalne oprogramowanie Operatora, Operator może prowadzić prace techniczne i informatyczne, które będą miały na celu rozwój Aplikacji oraz zapewnienie świadczenia Usług Elektronicznych na jak najwyższym poziomie.
5. W ramach rozwoju Aplikacji, zgodnie z ust. 4, Operator może w szczególności:
a) dodawać nowe funkcjonalności oraz zmieniać lub usuwać istniejące funkcjonalności w ramach Aplikacji;
b) zastąpić Aplikację innym oprogramowaniem.
6. Operator udostępnia Użytkownikowi Aplikację nieodpłatnie. Jednocześnie zastrzega sobie także prawo do wprowadzenia odpłatnych funkcjonalności w miarę rozwoju Aplikacji.

§ 8.
Zasady korzystania z Aplikacji
1. Użytkownik, pod rygorem natychmiastowego rozwiązania Umowy, nie może korzystać z Usług Elektronicznych oraz Aplikacji:
a) w sposób niezgodny z ich charakterem i przeznaczeniem, w szczególności w sposób uniemożliwiający lub zakłócający korzystanie z zasobów systemowych lub sprzętowych Operatora przez innych użytkowników;
b) w sposób prowadzący do popełnienia czynu zabronionego lub czynu niedozwolonego w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa;
c) w sposób niezgodny z dobrymi obyczajami;
d) w sposób naruszający jakiekolwiek prawa osób trzecich, w szczególności prawa do prywatności, prawa własności intelektualnej (np. do programów komputerowych);
e) w celu przesyłania niezamówionych informacji handlowych, pozostałego spamu lub dostarczania treści o charakterze bezprawnym;
f) w sposób godzący w integralność systemów teleinformatycznych Operatora.
2. W związku z postanowieniami ust. 3 Użytkownik nie może w szczególności:
a) podawać nieprawdziwych danych osobowych;
b) podszywać się pod inne osoby, w szczególności poprzez przejęcie ich tożsamości;
c) nękać innych Użytkowników w jakikolwiek sposób;
d) wykorzystywać Aplikacji do popełnienia przestępstwa, w szczególności poprzez oszustwo lub inne tego typu działanie;
e) realizować jakichkolwiek celów sprzecznych z celami, o jakich mowa w § 7.

§ 9.
Bezpieczeństwo i zagrożenia
1. Operator utrzymuje Aplikację oraz świadczy Usługi Elektroniczne z zachowaniem należytych standardów bezpieczeństwa, wprowadzając adekwatne środki bezpieczeństwa teleinformatycznego. Stosowane środki mają na celu w szczególności uniemożliwienie dostępu osób nieuprawnionych do danych Użytkowników.
2. Pomimo podejmowania przez Operatora środków, o których mowa w ust. 1, każdy Użytkownik powinien posiadać wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń, jakie mogą wiązać się z korzystaniem z zasobów teleinformatycznych.
3. Operator informuje, że do podstawowych zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci Internet należą:
a) instalacja szkodliwego oprogramowania, w szczególności przy pobieraniu plików instalacyjnych z nieznanego źródła;
b) zainfekowanie systemów teleinformatycznych wirusami, keyloggerami, koniami trojańskimi, robakami i innym szkodliwym oprogramowaniem;
c) ataki socjotechniczne, które mają na celu wprowadzenie Użytkownika w błąd oraz wyłudzenie określonych danych, instalację szkodliwego oprogramowania etc.;
d) podsłuchiwanie i śledzenie poczynań Użytkownika w Internecie bez wiedzy Użytkownika;
e) ataki na systemy teleinformatyczne w celu przełamania zabezpieczeń i dokonania ingerencji w systemy teleinformatyczne;
f) pozostałe działania podejmowane w szczególności przez zorganizowane grupy o charakterze hackerskim.
4. Aby przeciwdziałać zagrożeniom, o których mowa w ust. 3, Użytkownik powinien stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa — np. w postaci programu antywirusowego, zapory sieciowej, stosowania mechanizmów szyfrujących, regularnej konserwacji stosowanych urządzeń, poszerzanie wiedzy na temat zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem.

§ 10.
Prace serwisowe i konserwacyjne
1. Operator zapewnia dostęp do Aplikacji przez 24 (słownie: dwadzieścia cztery) godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu i prawie wszystkie dni w roku, przy czym dostęp do Aplikacji może ulec ograniczeniu w przypadku:
a) awarii;
b) błędów;
c) prac konserwacyjnych oraz mających na celu modyfikację systemów teleinformatycznych, serwerów etc.;
d) wystąpienia siły wyższej;
e) działań osób trzecich, w tym ingerencji w działanie Aplikacji;
f) innych zdarzeń, niezależnych od Operatora.
2. Operator nie ma wpływu na prowadzenie prac serwisowych i konserwacyjnych przez zewnętrznych dostawców oprogramowania, które może zostać wykorzystywane w Aplikacji, np. przez operatorów płatności.

ROZDZIAŁ IV: ZASADY REZERWACJI

§ 11.
Rezerwacja
1. W celu dokonania rezerwacji Siłowni Użytkownik powinien:
a) wejść na stronę Aplikacji,
b) dokonać wyboru terminu, w którym chciałby korzystać z Siłowni spośród terminów określonych w Aplikacji jako dostępne terminy,
c) podać pozostałe dane określone w formularzu Aplikacji, który służy dokonywaniu rezerwacji,
d) dokonać płatności Opłaty za udostępnienie.
2. W przypadku, gdy Użytkownik wybiera termin na korzystanie z Siłowni, który został już zarezerwowany, Operator informuje o tym Użytkownika, zamieszczając odpowiedni komunikat w Aplikacji. Użytkownik może wybrać inny termin rezerwacji lub zrezygnować z zawarcia Umowy.
3. Użytkownik za pomocą Aplikacji może dokonać rezerwacji Siłowni na co najmniej jedną godzinę lub wielokrotność godziny w tym samym dniu lub w różnych dniach, w zależności od dostępności Siłowni.
4. Po zawarciu Umowy Użytkownik otrzymuje od Operatora wiadomość e-mail potwierdzającą dokonaną rezerwację Siłowni, a także unikalny kod pozwalający Użytkownikowi na dostanie się do pomieszczenia Siłowni.
5. Kod, o którym mowa w ust. 4 jest możliwy do wykorzystania na 10 min. przed godziną rezerwacji, a także na 10 min. po upływie wybranej godziny rezerwacji, przy czym jeżeli Użytkownik dokona skutecznej rezerwacji na więcej niż jedną godzinę w jednym ciągu, kod wygasa po upływie 10 min. liczonych od ostatniej godziny rezerwacji.

§ 12.
Rozpoczęcie i zakończenie korzystania z Siłowni

1. W celu skorzystania z Siłowni najwcześniej na 10 min. przed terminem na jaki dokonano rezerwacji należy wprowadzić w wyznaczonym miejscu przed wejściem do Siłowni otrzymany od Operatora kod dostępu, przypisany do danej rezerwacji (ważny w terminie korzystania z Siłowni) celem dokonania otwarcia Siłowni.
2. Jeżeli pomimo wprowadzania prawidłowego kodu dostępu do Siłowni (przypisanego dla rezerwacji w terminie podejmowania próby dostania się do Siłowni) nie jest możliwe dostanie się do Siłowni, Użytkownik jest zobowiązany telefonicznie skontaktować się z Operatorem.
3. Jeżeli reklamacja zgłoszona zgodnie z ust. 2 okaże się zasadna, Operator, po rozpatrzeniu reklamacji, zwraca środki, które zostały uiszczone na poczet rezerwacji w danym dniu albo proponuje inny termin korzystania z Siłowni (w miarę dostępności Siłowni w tym terminie) w takim samym zakresie czasowym jak rezerwacja, która nie mogła zostać zrealizowana, z przyczyn o których mowa w ust. 2 powyżej.
4. Jeżeli reklamacja zgłoszona zgodnie z ust. 2 okaże się bezzasadna (np. na skutek niewłaściwego wprowadzania ważnego kodu dostępu do Siłowni albo błędnego wprowadzania tego kodu), Operator nie jest zobowiązany ani do zwrotu należności Użytkownikowi, którego rezerwacja nie została zrealizowana albo proponowania alternatywnego terminu korzystania z Siłowni.
5. Korzystanie z Siłowni uprawnia Użytkownika do korzystania z wszelkich sprzętów znajdujących się w Siłowni.
6. Z Siłowni jednocześnie korzystać mogą nie więcej niż 2 osoby.
7. Osoby korzystające z Siłowni powinny to być osoby bez przeciwskazań lekarskich do wykonywania ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem sprzętu znajdującego się w Siłowni, a także nie powinny korzystać z Siłowni w przypadku posiadania infekcji, chorób zakaźnych lub innych schorzeń, w tym obniżających sprawność fizyczną, a także wydolność organizmu.
8. Użytkownik przyjmuje na siebie wszelką i bezwarunkową odpowiedzialność za osobę (osoby), która na jego zaproszenie korzysta z Siłowni.
9. Przed rozpoczęciem korzystania z wyposażenia Siłowni należy ubrać strój zamienny, a także obuwie zamienne (tj. strój i obuwie, które są czyste i zakładane tuż przed rozpoczęciem korzystania z wyposażenia Siłowni).
10. Osoby przebywające w Siłowni zobowiązane są do posiadania ręcznika. Duży ręcznik, przeznaczony wyłącznie do treningu, ze względów higienicznych, przed rozpoczęciem ćwiczeń należy rozkładać na siedziskach urządzeń.
11. Na terenie Siłowni obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych, przyjmowanie środków odurzających, dopingujących i stymulujących, spożywania alkoholu.
12. Korzystanie z Siłowni pod wpływem alkoholu, środków odurzających, dopingujących i stymulujących jest zabronione.
13. Na terenie Siłowni zabrania się spożywania środków spożywczych (w tym gumy do żucia) z wyłączeniem napojów.
14. Zabronione jest pozostawianie odpadów na terenie Siłowni w miejscach, które nie są do tego przeznaczone.
15. Korzystanie ze sprzętów znajdujących się w Siłowni powinno się odbywać zgodnie z ich instrukcjami, które znajdują się w Siłowni.
16. Przed rozpoczęciem korzystania z wyposażenia siłowni dla zachowania bezpieczeństwa należy sprawdzić stan techniczny urządzeń, a w przypadku zauważenia usterek lub budzących wątpliwości okoliczności, urządzenie takie nie powinno być używane. W przypadku użycia wyposażenia Siłowni, którego stan techniczny lub wygląd budzą wątpliwości, na Użytkowniku ciąży wszelka odpowiedzialność z tym związana.
17. Należy zwracać szczególną uwagę na stan techniczny linek i mechanizmów służących do udźwigu ciężarów.
18. Nie należy podnosić elementów, które mogą być zbyt ciężkie dla osoby je podnoszącej, tj. nad którymi osoba ta mogłaby nie być w stanie sama zapanować.
19. Podczas korzystania z wyposażenia Siłowni należy zdjąć lub odłożyć wszelkie ostre przedmioty, które znajdują się w okolicy ciała, na ciele.
20. Po zakończeniu korzystania z wyposażenia Siłowni należy pozostawić urządzenia w należytym stanie technicznym, zdezynfekować elementy, które służą do chwytania a także siedziska (co w każdym przypadku dotyczy wyposażenia, z którego korzystano w ramach danej wizyty w Siłowni).
21. Wyposażenie Siłowni, które może być przenoszone, powinno po użyciu zostać odłożone na miejsce, z którego je przeniesiono.
22. Zabronione jest rzucanie przedmiotami znajdującymi się w Siłowni, chyba że są to przedmioty, które zgodnie z ich normalnym przeznaczeniem służą do rzucania.
23. Osoby, które przebywają w Siłowni i poczują jakiś dyskomfort zdrowotny, zobowiązane są do natychmiastowego przerwania wysiłku fizycznego.
24. Najpóźniej przed zakończeniem ważności danej rezerwacji, osoby przebywające w Siłowni zobowiązane są opuścić Siłownię, a także zabrać z niej wszystkie wniesione ruchomości (za wyjątkiem odpadów pozostawionych w miejscach przeznaczonych do ich pozostawienia w Słowni) i zatrzasnąć drzwi Siłowni po jej opuszczeniu.

§ 13.
Sposób korzystania z Siłowni
1. Z Siłowni należy korzystać zgodnie z jej przeznaczeniem.
2. Zabronione jest wykorzystywanie Siłowni do:
a) dokonywania jakichkolwiek czynów zabronionych (np. poprzez dewastowanie jej, w tym jej wyposażenia);
b) prowadzenia jakiejkolwiek działalności zabronionej przez prawo;
c) umieszczania w niej ruchomości, których posiadanie jest zabronione przez prawo (np. broni, materiałów wybuchowych, narkotyków, innych niedozwolonych substancji);
d) umieszczania w niej ruchomości pochodzących z przestępstwa lub wykroczenia (np. kradzionych rzeczy);
e) umieszczania w niej rzeczy, które stwarzają zagrożenie dla życia lub zdrowia innych ludzi;
f) umieszczania w niej rzeczy wydzielających intensywne zapachy, hałasy, dymy lub inne immisje.
3. Nie można dokonywać jakichkolwiek zmian w Siłowni, w szczególności wynosić poza nią jej wyposażenia, przenosić w inne miejsca wyposażenia, które nie jest przeznaczone do przenoszenia etc.

§ 14.
Prawa i obowiązki Operatora dotyczące Siłowni
1. Operator dokłada starań, aby Siłownia była należycie zabezpieczone przed dostępem osób nieuprawnionych, w szczególności przed włamaniem.
2. Operator ma prawo otworzyć Siłownię w okresie rezerwacji dokonanej przez Użytkownika i dokonać kontroli jego zawartości w przypadku powzięcia informacji, że Użytkownik narusza zasady określone w Regulaminie, w szczególności w przypadku powzięcia informacji, że wykorzystywanie Siłowni w terminie dokonanej przez Użytkownika rezerwacji grozi niebezpieczeństwem dla ludzi lub mienia, w tym Siłowni.

§ 15.
Zniszczenie lub uszkodzenie Siłowni
1. Siłownia nie może zostać zwrócony w gorszym stanie niż to wynika z normalnego użycia rzeczy.
2. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia Siłowni, które zostało spowodowane przez Użytkownika lub osoby, które dzięki udostępnieniu przez Użytkownika kodu dostępu do Siłowni korzystały z Siłowni, Użytkownik jest odpowiedzialny za ww. szkody.
3. W przypadku, gdy Użytkownik uważa, że zwrot Siłowni po użyciu Siłowni w Czasie korzystania nastąpił w stanie zgodnym z ust. 1, a obowiązek zwrotu kosztów naprawy Siłowni (w tym jej wyposażenia) jest bezpodstawny, Użytkownik powinien złożyć reklamację do Operatora, dołączając dowody potwierdzające, że Siłownia została zwrócona we właściwym stanie.

ROZDZIAŁ V: NALEŻNOŚCI I DOKONYWANIE PŁATNOŚCI

§ 16.
Dokonywanie płatności
1. Zapłata należności na rzecz Operatora jest możliwa za pomocą metod płatności wskazanych podczas dokonywania rezerwacji Siłowni za pomocą Aplikacji.
2. Zapłata w każdym przypadku następuje z góry, tj. środki pieniężne muszą być przekazane przez Użytkownika przed dokonaniem rezerwacji Siłowni, zawarciem Umowy.
3. Środki pieniężne, o których mowa w ust. 2, są pobierane w wysokości Opłaty za udostępnienie.
4. Użytkownik niniejszym zgłasza żądanie Operatorowi wystawienia faktury VAT dokumentującej uiszczenie Opłaty za udostępnienie. W tym celu Użytkownik jest zobowiązany przekazać Operatorowi wszystkie dane niezbędne do wystawienia faktury VAT zgodnie z właściwymi przepisami prawa podatkowego.
5. Użytkownik upoważnia Operatora do wystawiania faktur VAT bez jego podpisu.
6. Użytkownik upoważnia Operatora do przesyłania faktur VAT w formie elektronicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na podany przez Użytkownika adres elektroniczny.

§ 17.
Windykacja należności
1. Zarówno w czasie trwania Umowy, jak i po jej wygaśnięciu lub rozwiązaniu, Operator jest uprawniony (zgoda Użytkownika) do dokonywania przelewu wierzytelności, które przysługują mu wobec Użytkownika z tytułu zawartej Umowy, na rzecz osób trzecich (cesja wierzytelności).
2. Cesja wierzytelności, o której mowa w ust. 1, może być dokonywana w szczególności na rzecz przedsiębiorców zajmujących się dochodzeniem wierzytelności od dłużników (przedsiębiorcy windykacyjni).
3. Ponadto Operator jest uprawniony do upoważniania osób trzecich, w tych przedsiębiorców windykacyjnych, do dochodzenia wierzytelności w imieniu i na rzecz Operatora.
4. W przypadku powstania wymagalnych wierzytelności, które nie zostały zaspokojone przez Użytkownika we wskazanym terminie, Operator może przekazywać informacje o powstałym długu podmiotom działającym na podstawie ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie informacji gospodarczych (t. j. Dz. U. 2020 poz. 389, z późn. zm.), a także dochodzić ich zapłaty na drodze sądowej, przed właściwymi sądami powszechnymi.

ROZDZIAŁ VI: OBOWIĄZKI STRON

§ 18.
Obowiązki Operatora
W ramach Umowy Operator zobowiązuje się:
a) dostarczyć Aplikację w stanie zgodnym z Regulaminem;
b) świadczyć Usługi Elektroniczne z należytą starannością wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się działalnością tego typu;
c) utrzymywać Siłownię w stanie umożliwiającym niezakłócone korzystanie z niej zgodnie z Umową;
d) utrzymywać Siłownię w stanie przydatnym do umówionego użytku.

§ 19.
Obowiązki Użytkownika
1. W ramach Umowy i Umowy o Usługi Elektroniczne Użytkownik zobowiązuje się:
a) przestrzegać postanowień Regulaminu;
b) korzystać z Aplikacji zgodnie z przeznaczeniem i dostępnymi funkcjonalnościami;
c) zabezpieczyć we własnym zakresie dostęp do urządzeń i sprzętów, które są używane do korzystania z Aplikacji;
d) dokonywać zapłaty wszelkich należności na rzecz Operatora zgodnie z Regulaminem;
e) korzystać z Siłowni zgodnie z jej przeznaczeniem i zobowiązać osoby, którym umożliwił dostęp do Siłowni do takiego samego postępowania;
f) przestrzegać zakazów związanych z Siłownią i zobowiązać osoby, którym umożliwił dostęp do Siłowni do takiego samego postępowania;
g) zabezpieczyć Siłownię przed utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem;
h) nie wykorzystywać Siłowni do jakichkolwiek celów sprzecznych z Regulaminem lub prawem;
i) dokonać zwrotu Siłowni zgodnie z Regulaminem;
j) współdziałać w dobrej wierze z Operatorem w zakresie należytego wykonania Umowy;
2. Użytkownik oświadcza, że osoby, którym umożliwił dostęp do Siłowni również będą przestrzegać postanowień Regulaminu.

ROZDZIAŁ VII: ODPOWIEDZIALNOŚĆ STRON

§ 20.
Odpowiedzialność Operatora
1. Odpowiedzialność Operatora wobec Użytkowników będących konsumentami lub PNPK z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy regulują właściwe przepisy prawa cywilnego oraz prawa konsumenckiego, w związku z czym postanowienia niniejszego paragrafu związane z odpowiedzialnością z tego tytułu nie dotyczą Użytkowników będących konsumentami lub PNPK.
2. Z uwzględnieniem ograniczeń odpowiedzialności przewidzianych w pozostałych postanowieniach Regulaminu Operator nie ponosi odpowiedzialności za:
a) nieprawidłowe wykonanie Umowy lub Umowy o Usługi Elektroniczne z przyczyn leżących po stronie Użytkownika;
b) skutki nieuprawnionej ingerencji w Aplikację lub Siłownię przez Użytkownika lub osoby korzystające z Siłowni dzięki staraniom Użytkownika;
c) utratę danych zapisanych w systemach teleinformatycznych Operatora z winy Użytkownika;
d) skutki niezastosowania się przez Użytkownika do wskazówek i zaleceń Operatora;
e) brak dostępu do Aplikacji lub Siłowni z winy Użytkownika;
f) problemy techniczne związane z korzystaniem z Aplikacji, z przyczyn leżących po stronie operatorów płatności;
g) skutki nieprzestrzegania przez Użytkownika postanowień Regulaminu;
h) skutki korzystania przez Użytkownika z Aplikacji lub Siłowni z naruszeniem przepisów prawa lub Regulaminu;
i) podanie niepełnych, nieprawdziwych lub niezgodnych ze stanem rzeczywistym danych, w tym danych kontaktowych;
j) rzeczy pozostawione w Siłowni przez osoby korzystające z niej, w szczególności ich zaginięcie.
k) skutki siły wyższej.
3. Ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności przewidziane w Regulaminie nie dotyczą szkody, wobec której zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie można wyłączyć lub ograniczyć odpowiedzialności, w szczególności szkody wyrządzonej umyślnie.

§ 21.
Odpowiedzialność Użytkownika
1. Użytkownik ponosi odpowiedzialność wobec Operatora na zasadach ogólnych prawa cywilnego, a także ponosi odpowiedzialność za działania osób trzecich, którym umożliwił dostęp do Siłowni (czy to poprzez korzystanie z Siłowni wraz z nim czy poprzez udostępnienie im unikalnego kodu, za pomocą którego możliwe było dostanie się do Siłowni).
2. Użytkownik w szczególności ponosi odpowiedzialność wobec Operatora za:
a) korzystanie z Aplikacji lub Siłowni niezgodnie z Regulaminem, w szczególności poprzez wykorzystywanie do celów niezgodnych z prawem;
b) prowadzenie działalności bezprawnej z użyciem Aplikacji lub Siłowni;
c) spowodowanie szkody przy użyciu Aplikacji;
d) zniszczenie lub uszkodzenie Siłowni (wraz z jej wyposażeniem);
e) brak terminowej zapłaty należności na rzecz Operatora;
f) naruszenie praw przysługujących Operatorowi;
g) pozostałe szkody wyrządzone na skutek niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy.

§ 22.
Siła wyższa
1. Strony są zwolnione od odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie Umowy lub Umowy o Usługi Elektroniczne, jeżeli na realizację ich postanowień miała wpływ siła wyższa.
2. Przez pojęcie siły wyższej Strony zgodnie rozumieją zdarzenie nagłe, zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia i niezależne od Stron, uniemożliwiające stałą lub czasową realizację postanowień Umowy (Umowy o Usługi Elektroniczne) lub jej części, któremu nie można zapobiec, ani przeciwdziałać przy zachowaniu należytej staranności, a w szczególności:
a) klęski żywiołowe np. pożar, powódź, susza, trzęsienie ziemi, huragany, itd.;
b) epidemie;
c) strajki o zasięgu lokalnym, krajowym;
d) długotrwała przerwa w dostawie energii elektrycznej;
e) akty władzy państwowej np. stan wojenny, stan wyjątkowy;
f) działania wojenne, akty sabotażu i terroryzmu;
g) blokady i embarga niezależnie od ich statusu prawnego.
3. W przypadku wystąpienia siły wyższej Strona dotknięta jej działaniem, niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 7 (słownie: siedmiu) dni od dnia wystąpienia siły wyższej, poinformuje drugą Stronę o jej zaistnieniu i przewidywanych skutkach dla realizacji Umowy oraz, o ile będzie to możliwe, przedstawi niebudzące wątpliwości dowody potwierdzające jej wystąpienie.
4. Strony niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 14 (słownie: czternastu) dni od dnia otrzymania informacji, o jakiej mowa w ust. 3, uzgodnią tryb dalszego postępowania w przedmiocie realizacji Umowy.

ROZDZIAŁ VII: ODPOWIEDZIALNOŚĆ STRON

§ 23.
Czas trwania Umowy
1. Umowa jest umową zawieraną na czas oznaczony i wygasa wraz z upływem końcowego terminu, na który Użytkownik dokonał rezerwacji Siłowni.
2. Umowa o Usługi Elektroniczne jest umową zawieraną na czas określony i wygasa w momencie zakończenia korzystania przez Użytkownika z Usługi Elektronicznej.
3. Umowa o Usługi Elektroniczne obejmująca kilka Usług Elektronicznych wygasa wraz z zakończenia korzystania z ostatniej Usługi Elektronicznej przez Użytkownika.

§ 24.
Odstąpienie bez podania przyczyn
1. Użytkownik będący konsumentem lub PNPK co do zasady może odstąpić od Umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia, składając Operatorowi oświadczenie o odstąpieniu. W celu skorzystania z uprawnienia do odstąpienia od Umowy bez podania przyczyn Użytkownik powinien przesłać Operatorowi oświadczenie na piśmie lub w postaci elektronicznej, zgodnie z danymi kontaktowymi Operatora. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 1.
2. Zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta Użytkownikowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy, jeżeli Operator wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Użytkownika, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Operatora utraci prawo odstąpienia od Umowy (co dotyczy przypadku próby odstąpienia w sytuacji kiedy minął termin rezerwacji Siłowni przez Użytkownika, a więc termin, w którym Operator pozostawił Siłownię do dyspozycji Użytkownika i istniała możliwość korzystania z Siłowni w tym czasie przez Użytkownika).
3. Aby zachować termin do odstąpienia od Umowy, wystarczy aby Użytkownik wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od Umowy przed upływem terminu do odstąpienia od tej Umowy.
4. W przypadku skutecznego odstąpienia od Umowy zawartej na odległość Umowa jest uważana za niezawartą, a Użytkownik jest zwolniony z wszelkich zobowiązań, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 35 u.p.k., tj. zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od Umowy. Z wyjątkiem tych kosztów Strony są zobowiązane zwrócić sobie nawzajem to, co świadczyły do czasu odstąpienia od Umowy.
5. Operator niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu, zwraca Użytkownikowi dokonane przez niego płatności.
6. Operator dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Użytkownik, chyba że Użytkownik zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

ROZDZIAŁ IX: REKLAMACJA I SPORY

§ 25.
Postępowanie reklamacyjne
1. W przypadku stwierdzenia, że Umowa lub Umowa o Usługi Elektroniczne jest wykonywana niezgodnie z Regulaminem, Użytkownik może złożyć reklamację.
2. Reklamację można złożyć:
a) poprzez wysłanie reklamacji na adres elektroniczny kontakt@fitnesscube.pl ;
b) poprzez wysłanie reklamacji na piśmie, najlepiej listem poleconym — na adres Operatora.
3. Reklamacja powinna zawierać:
a) imię i nazwisko;
b) adres elektroniczny;
c) szczegółowy opis, na czym polegało naruszenie.
4. Reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 dni od dnia złożenia reklamacji.
5. Operator udzieli odpowiedzi na reklamację tą samą drogą, jaką reklamacja została złożona — chyba że Użytkownik zażąda przekazania odpowiedzi na reklamację w inny sposób.

§ 26.
Polubowne rozwiązywanie sporów
1. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Użytkownika będącego konsumentem z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod następującymi adresami internetowymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: http://www.uokik.gov.pl/pozasadowe_rozwiazywanie_sporow_konsumenckich.php http://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php
2. Użytkownik będący konsumentem posiada następujące możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń:
a) zwrócenie się do stałego polubownego sądu konsumenckiego, o którym mowa w art. 37 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej, z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej Umowy / Umowy o Usługi Elektroniczne. Regulamin organizacji i działania stałych polubownych sądów konsumenckich określa rozporządzenie ministra sprawiedliwości z dnia 6 lipca 2017 r. w sprawie określenia regulaminu organizacji i działania stałych polubownych sądów polubownych przy wojewódzkich inspektorach inspekcji handlowej (Dz. U. 2017 poz. 1356);
b) zwrócenie się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej, zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej, z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Stronami. Informacja na temat zasad i trybu procedury mediacji prowadzonej przez wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej dostępna jest w siedzibach oraz na stronach internetowych poszczególnych Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej;
c) uzyskanie bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich). Porady udzielane są pod przez Federację Konsumentów pod bezpłatnym numerem infolinii konsumenckiej 800 007 707;
d) korzystanie z platformy internetowej ODR Unii Europejskiej umożliwiającej składanie reklamacji i dochodzenie roszczeń związanych z Umową i Umową o Usługi Elektroniczne, która to platforma ODR Unii Europejskiej znajduje się na stronie: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

ROZDZIAŁ X: WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA I DANE OSOBOWE

§ 27.
Dane osobowe
Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych Użytkowników będących osobami fizycznymi zostały opisane w Polityce prywatności.

§ 28.
Prawa własności intelektualnej
1. Wszystkie materiały dostępne w Aplikacji mogą stanowić chronione dobra niematerialne, zwane dalej „Dobrami Niematerialnymi”, w szczególności utwory w rozumieniu przepisu art. 1 ust. 1 oraz programy komputerowe w rozumieniu art. 74 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. j. Dz. U. 2019 poz. 1231, z późn. zm. — dalej: pr. aut.), i podlegać ochronie. Użytkownik zobowiązuje się do poszanowania praw własności intelektualnej przysługujących Operatorowi przez cały okres korzystania z Aplikacji oraz po zakończeniu tego korzystania — pod rygorem odpowiedzialności odszkodowawczej przewidzianej w odpowiednich przepisach prawa.
2. Z uwzględnieniem przepisów o dozwolonym użytku bezwzględnie zabrania się Użytkownikowi bez uzyskania zgody Operatora:
a) trwałego lub czasowego zwielokrotniania (reprodukcji) Dóbr Niematerialnych, w całości lub w części jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie;
b) wprowadzania jakichkolwiek poprawek, modyfikacji źródeł i zmian w strukturze Dóbr Niematerialnych;
c) stosowania Dóbr Niematerialnych, i ich części, fragmentów lub wersji w innym utworze;
d) odsprzedawania, rozpowszechniania, użyczania, dzierżawienia, najmowania, oddawania płatnie i nieodpłatnie osobom trzecim Dóbr Niematerialnych, ich kopii, wszelkich modyfikacji;
e) dokonywania jakichkolwiek czynności rozporządzających prawami do Dóbr Niematerialnych na rzecz osób trzecich.
3. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z prawami własności intelektualnej Użytkownik powinien niezwłocznie skontaktować się z Operatorem.

ROZDZIAŁ XI: POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§ 29.
Dane kontaktowe
1. Kontakt z Operatorem jest możliwy w następujący sposób:
1) pocztą elektroniczną: kontakt@fitnesscube.pl ;
2) telefonicznie: 697 433 842;
3) pocztą zwykłą:
nataliawrobel93@wp.pl
2. Preferowaną formą komunikacji pomiędzy Stronami jest korespondencja elektroniczna, za pomocą wiadomości e-mail.

§ 30.
Postanowienia końcowe
1. Prawem właściwym dla Umowy jest prawo polskie. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie znajdują zastosowanie właściwe przepisy prawa polskiego.
2. Użyte w Regulaminie nagłówki jednostek redakcyjnych (paragrafów) mają charakter informacyjny dla wygody Stron i nie wpływają na interpretację Umowy.
3. Wszystkie załączniki stanowią integralną część Regulaminu.
4. Jeżeli jakiekolwiek postanowienie Regulaminu w całości lub części zostanie uznane za nieważne, bezskuteczne lub niemożliwe do wyegzekwowania, nie wpłynie to na ważność, skuteczność lub możliwość wyegzekwowania pozostałych postanowień Regulaminu. Strony niniejszym zgadzają się zastąpić takie postanowienie właściwym przepisem prawa.
5. W przypadku jakichkolwiek sporów wynikłych pomiędzy Stronami odnośnie zawarcia, interpretacji, wykonania i skutków prawnych Umowy Strony w dobrej wierze podejmą negocjacje w celu polubownego rozstrzygnięcia sporu. W razie braku rozwiązania sporu na drodze polubownej Strony oddadzą spór pod rozstrzygnięcie sądowi powszechnemu właściwemu dla siedziby Operatora, a w przypadku Użytkowników będących konsumentami lub PNPK — sądowi powszechnemu, którego właściwość określają przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. — Kodeks postępowania cywilnego.
6. Regulamin obowiązuje od dnia 02.07.2022 r.

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

Adresat: _____________, ul. ________________, __-___________ _________, NIP: ________________________,


Niniejszym informuję o moim odstąpieniu od następującej umowy: __________________________________________.


Data zawarcia umowy: ______________________


Imię i nazwisko konsumenta lub PNPK: ______________________


Adres konsumenta lub PNPK: ______________________


Podpis konsumenta lub PNPK: (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)


Data: ______________________